Polyurethane Sünger

Gerek günlük kullanımda, gerekse endüstriyel uygulamalarda en çok kullanılan sünger gurubudur. Mobilya, tekstil, otomotiv, beyaz eşya, inşaat, temizlik, medikal, marine, spor ve ambalaj sanayinde yaygın kullanılırlar.

Bu gün hemen her alanda yaşamımıza konfor katmak amacıyla farklı tip ve şekilde kullanılan ürünler hitap ettiğimiz sektörlerde endüstriyel uygulamalarda akustik yalıtım, ısı yalıtımı, sıvı yalıtımı, sızdırmazlık amaçlı, filtrasyon, darbe emci, aşındırıcı olarak kullanılırlar.

Polyesther ve polyether olarak iki ana bazda üretilen süngerler içerisine katılan kimyasal eklentileri ile sert ve esnek üretilen türleri ile geniş kullanım sahaları oluştururlar.

Düşük ve yüksek basınçlı üretim teknikleri ile her türlü şekil verilerek ve kontinu olarak üretilirler.

Endüstriyel uygulamalarda tek başlarına kullanıldıkları gibi, çeşitli çift taraflı bantlar eklemek suretiyle de kullanılırlar. Üzerine eklenen folyo, film, tekstil kaplamaları ile deformasyona ve yaşlanmaya karşı dirençleri arttırılır.

Akustik uygulamalarda yüzey formları yumurta profil, piramit profil, labirent profile çevrilerek performansları arttırılır.

Sınırsız renk, yoğunluk, farklı gözenek büyüklüğü ile üretilebilmeleri kullanım alanlarının çok geniş olmasını sağlamaktadır.